sobota 4. června 2011

Autoblinda AB40 , Italeri 1/35

Do tohoto modelu jsem se pustil , protože už bylo na čase postavit něco kolového . Nejprve jsem prolezl internet abych zjistil , co se dá sehnat za doplňky , ale nakonec jsem dokoupil jen resinová kola . Držáky nářadí jsou ze zbytků leptu z domácího vrakoviště .
Stavba nebyla nijak problematická , muselo se začisťovat a při sestavování korby byla nutná trpělivost . Hodně mi při této fázi pomohlo použití filmového lepidla , kterým jsem docílil minimálních spár .

                                   Pro zbarvení jsem použil barvy Gunze Mr. Color a Valejo .
Pro zablácení jsem použil vlastní přípravky , které se mi podařilo vyvinout . Jde o tekuté přípravky , které se dají nanášet stříkací pistolí a nebo zapouštěním ze štětce .  
Pro vytvoření hrubého , vrstveného bahna vmíchám do těchto přípravků sádru . Nanášení je v tomto případě provedeno cákání ze štětce . Čím bude směs hustější , tím jsou cákance menší a naopak .
Pro vytvoření stečenin používám přípravky přímo z lahvičky . Malým štětcem namaluji čáry ve vertikálním směru , které nechám pár minut zaschnout a potom je začnu rozmývat štětcem ze shora dolů .Model v rozpatinovaném stavu .
7 komentářů:

 1. No, co dodat. . .u síry vždy za 1 :-D :-D jen jeden dotaz za kolik a kde by se dali popřípadě vaše výrobky sehnat ? Osobně, nebo i někde na prodejně ? díky Honza

  OdpovědětVymazat
 2. Výroba a prodej jsou v plánu . Zatím jsem ve stádiu vyřizování potřebných dokumentů a povolení. Bohužel v tuto chvíli řeším i zdravotní problémy a tak jsem byl nucen přerušit obíhání úřadů . Předpokládaná maloobchodní cena je 109,-Kč . Zatím je hotových sedm odstínů , dva odstíny washe a ředidlo . Vše je v 50ml nádobkách.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak zatím budu čekat, cena i obsah je parádní :-D :-D Doufám že brzo fit, a hlavně, že uvidím modely na ModellBrnu :-D :-D ! ! !

  OdpovědětVymazat
 4. wow, 7 odstínů, takže se můžou těšit i příznivci techniky operující na těch velkých pískovišťích :-)?

  OdpovědětVymazat
 5. Ano. Součástí sedmi základních odstínů je i odstín "písečný prach" a další jsou v plánu .

  OdpovědětVymazat
 6. přeedpokládám 1 lahvička za 109 KČ?

  OdpovědětVymazat
 7. Ano . 109,-Kč za lahvičku . Je to předběžná cena , která se může ještě změnit .

  OdpovědětVymazat

T-55 syrských rebelů

Další kousek hotov. Tentokrát T-55 v úpravě syrských rebelů. Stavebnice Tamiya, pásy Takom, hnací kola MiniArt, kovová hlaveň RB model, bar...