Přeskočit na hlavní obsah

Přípravky SIRAHOBBY - tekuté pigmenty

Dovolte mi abych Vám představil nové patinovací přípravky , které jsem vyvinul a které používám již nějakou dobu při stavbě svých modelů . Jedná se o tekuté pigmenty sloužící k vytvoření prachu ,bláta a špíny na modelech . Jejich nanášení se provádí zapouštěním do koutů ,cákáním ze štětce a stříkáním ze stříkací pistole . Jednotlivé odstíny se dají navzájem míchat a pro vytvoření hrubé vrstvy bláta je zapotřebí do přípravku přimíchat sádru .
Případní zájemci mě mohou kontaktovat na můj email pouzdra@seznam.cz  .

Liquid pigments are newest generation of products, that are using for weathering on plastic models. Their advantage is very realistic look and easy application.
It is possible to mix individual shades, so you can achieve a lot of other shades.
Liquid pigments are using for create dust and mud on plastic models.
For application use brush or airbrush. For a thicker layer of mud plaster stir. Shake very well before use.
If you want to buy SIRAHOBBY contact me at my email pouzdra@seznam.cz.


 SH001 světlý prach(light earth)

SH002 čerstvé bláto (fresh mud)

SH003 zem střední (earth medium)

SH004 písečný prach (sand dust)

SH006 evropská zem(europe earth)
Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

ISU122

Trochu jsem zapracoval na ISU122, které teď nějakou dobu leželo stranou. U figurek jsem vyměnil hlavy a doplnil jsem jednu figuru do poklopu. Původní záměr byla podložka s domkem, ale tam taky dojde k určité změně.
Ačkoliv model ještě není hotov tak jsem ho už vyvezl na PanthersCup 2013.
Nasazení a tvarování článkových pásů pomocí vysoušeče vlasů

V časopise Modelář č.11/2012 byl otištěn můj článek o tvarování článkových pásů pomocí vysoušeče vlasů. Vzhledem tomu, že jsem opakovaně obdržel dotaz na tento článek tak jsem se rozhodl pro jeho uveřejnění na svém blogu.

     Jak už to bývá, tak prvotním impulzem tohoto postupu byla lenost a snaha usnadnit si práci. Při aplikaci pigmentů na slepený pás jsem použil vysoušeč vlasů , protože jsem nechtěl čekat ,až to zaschne. Při této činnosti se stal pás plně ohebný v lepených spojích a po opětovném vychladnutí  pás opět ztuhl a zůstal v poloze do jaké se mi v ohřáté podobě ohnul. Nejprve jsem se toho lekl a snažil jsem se tomuto jevu nějak předejít , protože jsem měl pás předem vytvarovaný podle podvozku ,ale záhy jsem zjistil , že mi tento jev může pomoci a velice usnadnit práci .
Jako první a nejdůležitější věc je potřeba uvést , že články pásu se musí lepit rozpouštědlovým lepidlem . Já používám s oblibou filmové lepidlo , ale mám odzkoušené i lepidlo Revell Contacta Profess…

T-55 Enigma - Tamiya 1/35

Podařilo se mi zakoupit z druhé ruky za celkem slušnou cenu model tanku T-55 od f. Tamiya . To , že zní bude Enigma bylo rozhodnuto ve chvíli kdy zveřejnil svou Enigmu v měřítku 1/72 Honza Pavlík .
Přes Ebay jsem zakoupil konverzní set od f. Verlinden . Pokud si někdo bude chtít také pořídit tuto konverzi tak ho musím upozornit , že je dosti špatná , většinu dílu jsem musel upravit nebo zcela vyrobit znovu .
Lepty jsem použil Eduard a pásy Masterclub . Model je zbarven barvami Tamiya a Vallejo . Patina je provedena pomocí barev Vallejo a pigmenty CMK .