Přeskočit na hlavní obsah

T-55 Enigma - Tamiya 1/35

Podařilo se mi zakoupit z druhé ruky za celkem slušnou cenu model tanku T-55 od f. Tamiya . To , že zní bude Enigma bylo rozhodnuto ve chvíli kdy zveřejnil svou Enigmu v měřítku 1/72 Honza Pavlík .
Přes Ebay jsem zakoupil konverzní set od f. Verlinden . Pokud si někdo bude chtít také pořídit tuto konverzi tak ho musím upozornit , že je dosti špatná , většinu dílu jsem musel upravit nebo zcela vyrobit znovu .
Lepty jsem použil Eduard a pásy Masterclub . Model je zbarven barvami Tamiya a Vallejo . Patina je provedena pomocí barev Vallejo a pigmenty CMK .

Komentáře

  1. Dobry den, paci sa mi Vasa "Enigma". Kedze ste varoval v texte pred kvalitou konverznej sady chcem sa spytat ci neviete poradit kde sa da zistat dokumentacia k tomu pridavnemu pancierovaniu. S pozdravom Jozef.S.

    OdpovědětVymazat
  2. Zdravím . S podklady je to špatné . Pro svou potřebu jsem si pro přehlednost rozdělil Enigmu na Americkou verzi a Britskou verzi. Je to z toho důvodu , protože armády těchto zemí ukořistily tyto stroje a mají je vystavené v muzeích . Mezi těmito exempláři jsou určité rozdíly které je potřeba respektovat . Můj model díky konverznímu setu od Verlindenu znázorňuje americkou verzi . Britskou nabízí tuším Legend a bude jí nabízet i Tamiya .
    S postupem času jsem zjistil , že asi neexistovaly dvě stejné Enigmy .
    Konverze od Verlindenu a je letitá . Bohužel obsahuje mnoho chyb . Především to je špatný tvar a rozměry přídavného pancéřování na předním pancíři . Dalším problémem je to, že boky přídavného pancéřování na věži je z leptů jejíchž tvar nesouhlasí s tvarem odlitků v místě kam mají přijít .

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

ISU122

Trochu jsem zapracoval na ISU122, které teď nějakou dobu leželo stranou. U figurek jsem vyměnil hlavy a doplnil jsem jednu figuru do poklopu. Původní záměr byla podložka s domkem, ale tam taky dojde k určité změně.
Ačkoliv model ještě není hotov tak jsem ho už vyvezl na PanthersCup 2013.
Nasazení a tvarování článkových pásů pomocí vysoušeče vlasů

V časopise Modelář č.11/2012 byl otištěn můj článek o tvarování článkových pásů pomocí vysoušeče vlasů. Vzhledem tomu, že jsem opakovaně obdržel dotaz na tento článek tak jsem se rozhodl pro jeho uveřejnění na svém blogu.

     Jak už to bývá, tak prvotním impulzem tohoto postupu byla lenost a snaha usnadnit si práci. Při aplikaci pigmentů na slepený pás jsem použil vysoušeč vlasů , protože jsem nechtěl čekat ,až to zaschne. Při této činnosti se stal pás plně ohebný v lepených spojích a po opětovném vychladnutí  pás opět ztuhl a zůstal v poloze do jaké se mi v ohřáté podobě ohnul. Nejprve jsem se toho lekl a snažil jsem se tomuto jevu nějak předejít , protože jsem měl pás předem vytvarovaný podle podvozku ,ale záhy jsem zjistil , že mi tento jev může pomoci a velice usnadnit práci .
Jako první a nejdůležitější věc je potřeba uvést , že články pásu se musí lepit rozpouštědlovým lepidlem . Já používám s oblibou filmové lepidlo , ale mám odzkoušené i lepidlo Revell Contacta Profess…