čtvrtek 4. listopadu 2010

T-55 Enigma - Tamiya 1/35

Podařilo se mi zakoupit z druhé ruky za celkem slušnou cenu model tanku T-55 od f. Tamiya . To , že zní bude Enigma bylo rozhodnuto ve chvíli kdy zveřejnil svou Enigmu v měřítku 1/72 Honza Pavlík .
Přes Ebay jsem zakoupil konverzní set od f. Verlinden . Pokud si někdo bude chtít také pořídit tuto konverzi tak ho musím upozornit , že je dosti špatná , většinu dílu jsem musel upravit nebo zcela vyrobit znovu .
Lepty jsem použil Eduard a pásy Masterclub . Model je zbarven barvami Tamiya a Vallejo . Patina je provedena pomocí barev Vallejo a pigmenty CMK .

2 komentáře:

  1. Dobry den, paci sa mi Vasa "Enigma". Kedze ste varoval v texte pred kvalitou konverznej sady chcem sa spytat ci neviete poradit kde sa da zistat dokumentacia k tomu pridavnemu pancierovaniu. S pozdravom Jozef.S.

    OdpovědětSmazat
  2. Zdravím . S podklady je to špatné . Pro svou potřebu jsem si pro přehlednost rozdělil Enigmu na Americkou verzi a Britskou verzi. Je to z toho důvodu , protože armády těchto zemí ukořistily tyto stroje a mají je vystavené v muzeích . Mezi těmito exempláři jsou určité rozdíly které je potřeba respektovat . Můj model díky konverznímu setu od Verlindenu znázorňuje americkou verzi . Britskou nabízí tuším Legend a bude jí nabízet i Tamiya .
    S postupem času jsem zjistil , že asi neexistovaly dvě stejné Enigmy .
    Konverze od Verlindenu a je letitá . Bohužel obsahuje mnoho chyb . Především to je špatný tvar a rozměry přídavného pancéřování na předním pancíři . Dalším problémem je to, že boky přídavného pancéřování na věži je z leptů jejíchž tvar nesouhlasí s tvarem odlitků v místě kam mají přijít .

    OdpovědětSmazat

VT-34 v květnovém čísle Modeláře

V květnovém čísle časopisu Modelář je i má stavba VT-34 v měřítku 1/72.